Sıkça Sorulan Sorular

Senin Bankanlı Olmak ya da Olmamak
Senin Bankanlı Olmak için 5 Sebep 😎

 • Vaktim değerli, şubeye giderek harcayamam, tüm bankacılık işlemlerimi zaman mekan farketmeden gerçekleştirmek isterim diyorsan;
 • Kazancım değerli, kendi paramı kullanarak yaptığım bankacılık işlemlerine gereksiz yere masraf ödemem diyorsan;
 • Birikimin değerli, biriktirdiğim parayla ister 5-24 işlem yaparak altın ve dövizde avantajlı marjla, ister katılım hesabında yüksek kar paylaşım oranı ile değerlendirmek isterim diyorsan;
 • Enerjim değerli, para çekmek ya da para yatırmak için fellik fellik ATM arayamam diyorsan;
 • Varlığım değerli, yaptığım işlemler bana ay sonunda ödül kazandırsın diyorsan;
 • Onlarca sebep arasından Senin Bankanlı olmak için en az 5 sebebin var.

  Senin Bankanlı Olmamak için 5 Sebep 😱

 • En çok ziyaret edilecek mekanlar listemde banka şubeleri ilk sırada yer alıyor diyorsan;

 • Evlendirecek bir torunum var, banka sırasında beklerken ona uygun bir eş adayı bulabilirim diyorsan;

 • Komisyon ödemek paranın şanındandır diyorsan;

 • Para çekmek için ATM Arama aktivitesini bir sağlıklı yaşam etkinliği olarak görüyorum diyorsan;

 • Saat 17'den sonra banka şubeleri çalışmıyor, ben de çalışmam deyip, altın - döviz işlemlerini sonraki güne bırakırım diyorsan;

 • Onlarca sebep arasından Senin Bankanlı olmamak için en az 5 sebebin var. (Daha çok yazacaktık ama soruda 5 sebep dediği için şimdilik burada bırakıyoruz.)

  Başvuru Formu Hakkında Her Şey
  Nasıl başvurabilirim? 😍
  Hemen bu sayfanın altında yer alan Senin Bankanlı Ol Formunu doldurup başvuru yapabilirsin. Eğer ki şu anda akıllı telefonundaysan, buraya tıklayarak hemen indireceğin Senin Bankan Uygulaması'nda "Müşteri Ol" butonuna dokunarak başvurunu yapabilirsin.
  Başvuru esnasında "Kimlik bilgilerin doğrulanamıyor." hatası alıyorum, neden? ❗❗
  Burada iki durum söz konusu olabilir: ya TC Kimlik Numaranı yanlış girmişsindir ya da başvurunun ilk sayfasında girmiş olduğun il - ilçe bilgilerin resmi ikamet adresinle uyuşmamaktadır.
  "İşleminizi şu anda gerçekleştiremiyoruz." hatası alıyorum, neden? ❗❓
  Bu hatayı gördüğün zaman bil ki sitemizde o esnada bazı çalışmalar yapıyoruz. Bu hatayı alman halinde, bize birazcık vakit verip, sonra yeniden başvurmanı rica ediyoruz.
  Türkiye'de yaşıyorum ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilim. Başvurabilir miyim? 👨‍🏫
  Henüz değil ama bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. Bizi takip etmeye devam et.
  Almanya'da yaşıyorum Türkiye Cumhuriyet vatandaşıyım, Senin Bankanlı olmak istiyorum. Nasıl başvurabilirim? ✈️
  Senin Bankanlı olabilmek için adresinde ziyaret edip, kimlik teyidi yapmamız gerekiyor. Yurtdışı için bu hizmeti veremediğimizden ötürü başvurunu alamıyoruz ancak yolun ülkemize düşerse, seni Senin Bankanlı yapmak için başvurunu bekliyoruz :)
  18 yaşından küçüğüm, Senin Bankanlı olabilir miyim? 🔞
  Bankacılık mevzuatı gereği 18 dolana kadar seni Senin Bankanlı yapamıyoruz, çok üzgünüz.
  Firmam için hesap açabilir miyim? 🏭
  Senin Bankan olarak şu anda sadece bireysel müşterilere hizmet vermekteyiz.
  Bir tanıdığımla ortak hesap açabilir miyim? 👨👩
  Maalesef. Senin Bankan'da açılan hesaplar sadece bir kişiye ait olabiliyor.
  Başvuru Sonrası Seni Bekleyenler
  Başvuru formunu doldurdum, şimdi sırada ne var? 😉
  Bize verdiğin iletişim adresinde seni ziyaret ederek kimlik teyidini ve Senin Bankan Kart teslim işlemini gerçekleştireceğiz. Bu ziyareti bulunduğun lokasyon ve yoğunluğa göre Senin Bankan Temsilcileri ya da anlaşmalı olduğumuz kurye firması ile gerçekleştireceğiz.
  Ziyaret esnasında beni neler bekliyor? 🔒📝
  Mevzuat gereğince arkadaşlarımızın ıslak imzanı alması ve kimlik fotoğrafını çekmesi gerekmektedir. Bu ziyaret esnasında alınan tüm kişisel bilgilerin gizliliği "Kişisel Verileri Koruma Kanunu" kapsamında, bankamızın sorumluluğu ve güvencesi altındadır.
  Kartım elime geçti, hemen kullanabilir miyim? 💳
  Hesap güvenliği açısından, kartını kullanabilmen için bizim son bir işlem yapmamız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra SMS ile sana hoş geldin diyerek bilgilendireceğiz :) SMS geldikten sonra yapman gereken 0850 251 1 123 numaralı Senin Bankan Çağrı Merkezi'ni arayıp, kart şifreni oluşturup kartını kullanıma hazır hale getirebilirsin.
  Geçici dijital kanallara giriş şifrem SMS ile geldi, bu da nedir? 🔑
  Gelen geçici şifreyi Senin Bankan Mobil Uygulama'ya sorunsuzca ve hızlıca giriş yapabil diye gönderdik. SMS'de belirttiğimiz süre içerisinde bu şifre ile Senin Bankan Mobil Uygulamaya giriş yapar, hemen ardından sana özel şifreyi ve PIN'i oluşturabilirsin.
  Geçici dijital kanallara giriş şifremin süresi doldu, ne yapmalıyım? 😢
  Eğer ki geçici dijital kanallar şifresini belirtilen süre içerisinde kullanmazsan, Senin Bankan Mobil Uygulama'da yer alan Anında Şifre bölümünden müşteri numaranı ve Senin Bankan kart numaranı kullanarak şifre oluşturabilir ya da 0850 251 1 123 numaralı Senin Bankan Çağrı Merkezi'ni arayıp tekrardan geçici şifre gönderilmesini talep edebilirsin.
  Size Yapacağımız Ziyaretimiz Hakkında
  Kart ve imza için yapılacak ziyaretin yerini ve zamanını seçebilir miyim? 🗓️
  Öncelikle ziyaretin yeri olarak başvuru formunu doldururken verdiğin iletişim adresini göz önüne alacağız. Ziyareti gerçekleştirecek olan arkadaşlarımız, ziyaret gerçekleşmeden kısa bir süre önce seni arayıp, ziyaretin konusunda seni bilgilendirecek.
  Ziyareti kim yapacak? 👣
  Ziyareti bulunduğun lokasyon ve yoğunluğa göre Senin Bankan Temsilcisi ya da anlaşmalı olduğumuz kurye firmasından arkadaşlarımız gerçekleştirecek.
  Ziyaretin yerini ve zamanını değiştirebilir miyim? 🤔
  Elbette! Başvuru formunda belirttiğin iletişim adresini 0850 251 1 123 numaralı Senin Bankan Çağrı Merkezi'ni arayarak güncelleyebilirsin.
  Belirtilen vakitte ziyarete gelen olmadı, ne yapmam gerekir? 😲
  Böyle bir durumda 0850 251 1 123 numaralı Senin Bankan Çağrı Merkezi'ni arayıp, konuyla ilgili bizi bilgilendirmen yeterli. Mağdur olmaman için gereğini en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz.
  Kuveyt Türk Müşterileri İçin
  Kuveyt Türk müşterisiyim, Senin Bankanlı olabilir miyim? 🌴
  Aynı anda hem Kuveyt Türk müşterisi hem de Senin Bankanlı olamazsın. Eğer ki Senin Bankan ile çalışmayı tercih edip şubeden hizmet almamaya karar verirsen, başvuru formunu doldurup Senin Bankanlı olma talebini iletebilir; onaylandığı takdirde Senin Bankan'ın avantajlı dünyasına adım atabilirsin.
  Senin Bankanlı olma talebimi neye göre değerlendireceksiniz? 🙄
  Senin Bankanlı olabilmen için yaptığın başvurun aktif olarak çalıştığın şuben tarafından değerlendirilecektir. Şubenin onay vermesi halinde Senin Bankanlı olduğunu sana SMS ile bildireceğiz.
  Senin Bankanlı olduktan sonra hesap numaralarım, kartım ve kullandığım diğer ürünler değişecek mi? 🤔
  Hayır değişmeyecek, aynı şekilde ürünlerini ve hesaplarını kullanmaya devam edeceksin. Hatta Kuveyt Türk Mobil Şube'yi de kullanmaya devam edebilirsin; fakat Yıldızlar gibi Senin Bankan'a özel kampanyalardan faydalanmak için Senin Bankan Mobil Uygulaması'nı kullanman gerekmektedir.
  Ürünler Hakkında
  Müşteri numaramı nereden öğrenebilirim? 🧐
  Eğer henüz Senin Bankan Mobil Uygulamasını kullanmaya başlamadıysan, senin için hazırladığımız Senin Sayfan'a TCKN ve cep telefonu ile giriş yapıp müşteri numaranı öğrenebilirsin. Senin Sayfan'a ulaşmak için hemen buraya tıklayabilirsin.
  Senin Bankan'daki birikimlerim güvence altında mı? 🔐
  Elbette, Senin Bankan'daki birikimlerinin 150,000 TL'ye kadar olan kısmı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından güvence altındadır. :)
  Cari Hesabı hangi para birimlerinde açabilirim? 💰
  Senin Bankan'da Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro (Avro), Rus Rublesi, Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi, Onshore Yuan, Avustralya Doları, Danimarka Kronu, İsveç Kronu, İsviçre Frangı, Kanada Doları, Kuveyt Dinarı, Norveç Kronu, İngiliz Sterlini, Suudi Arabistan Riyali, Japon Yeni para birimlerinde cari hesap açabilirsin.
  İstediğim kadar Cari Hesap ya da Katılma Hesabı açabilir miyim? 💵
  Evet, istediğin kadar cari hesap ya da katılma hesabı açabilir; üstelik bunların hiçbiri için hesap işletim ücreti gibi bir komisyon ödemezsin.
  Hesap İşletim Ücreti alıyor musunuz? 🧐
  Hayır, Senin Bankan'da hesapların için hiçbir şekilde hesap işletim ücreti ya da farklı bir ad ile komisyon ödemezsin.
  Turkuaz Katılma Hesabının vadesi gelmeden para çekebilir miyim? Çekersem ne olur? 🤗
  Elbette, nakte ihtiyacın olduğu her an Turkuaz Katılma Hesabından para çekebilir; vaden geldiğin hesap bakiyen ne kadar ise onun üzerinden kar payı kazanırsın.
  Turkuaz Katılma Hesabına vade ortasında para yatırabilir miyim? Yatırırsam ne olur? 😶
  Maalesef, Turkuaz Katılma Hesabına vade ortasında para yatıramazsın; fakat yeni bir Turkuaz Katılma Hesabı açarak elindeki parayı değerlendirebilirsin.
  Tarafıma teslim edilen Senin Bankan Kartı'nın özellikleri nelerdir? 🔍
  Senin Bankan Kart, cari hesabına bağlı çalışan bir hesap (nakit, debit) karttır. Yapacağın alışverişlerde ya da para çekim / yatırma işlemlerinde bu kartı kullanabilir, her alışverişinde Altın Puan kazanabilirsin. Ayrıca bu kartın, kredi kartı özelliği yoktur.
  Senin Bankan Mobil Uygulama Hakkında
  Senin Bankan Mobil Uygulamayı nereden indirebilirim? 📱
  Senin Bankan Mobil Uygulama'yı App Store ya da Google Play Store'dan indirebilirsin. Eğer ki bu cümleyi akıllı telefonundan okuyorsan buraya tıklayarak hemen uygulamamızı indirmeye başlayabilirsin.
  Senin Bankanlıyım, Kuveyt Türk Mobil Şube'yi kullanabilir miyim? 🌴
  Evet kullanabilirsin fakat kullanırsan Senin Bankan'ın sana her ay avantaj sunan Yıldızlar Programı'ndan faydalanamazsın :(
  Mobil Uygulamadaki EFT / Havale işlem limitlerini nereden arttırabilirim? 📈
  EFT / Havale işlem limitini arttırma işlemini hesap güvenliğinin sağlanması amacıyla sadece Kuveyt Türk Şubelerinden yapılmaktadır.
  Senin Bankan Yıldızları Hakkında
  Senin Bankan Yıldızlar nedir? ⭐⭐⭐
  Senin Bankan'ın sana her ay ek avantaj kazandıran programıdır. Senin Bankan Yıldızlar sayesinde, Senin Bankan'ın herkese sunduğu avantajlara ek olarak, Senin Bankan'ı daha çok kullananlar daha çok avantaj kazanabilir; kazandığı ödülü ay boyunca kullanabilir.
  Nasıl Yıldız kazanırım? 🚀
  Senin Bankan Mobil Uygulama kullanarak yaptığın işlemler (örneğin EFT gibi) ile hesabında ay boyunca bulunan minimum tutara göre yıldız kazanır; bu yıldızlar ay sonunda seni Senin Bankanlı, Çok Senin Bankanlı ya da Herkesten Çok Senin Bankanlı olmanı sağlar.
  Kazandığım Yıldızları nereden görebilirim? ✨
  Bunun için sana özel bir sayfamız bulunuyor: Senin Sayfan. Dilediğin zaman Senin Sayfan'a girip, o ay için hangi işlemden kaç yıldız kazandığını görebilir; geçmiş aylar için de hangi segmentte olduğuna bakabilirsin. Senin Sayfan'a buraya tıklayarak ulaşabilirsin.
  Sorumun Cevabını Bulamadım
  Sorumun cevabı burada yok ki??? ☹️😒
  Burada cevabını bulamadığın bir sorun varsa bunu Senin Bankan Sosyal Medya hesaplarından özel mesaj ya da buraya tıklayarak ulaşabileceğin iletişim formu ile bize iletebilirsin. Mümkün olan en kısa sürede soruna cevap verip, zihnindeki soru işaretlerini kaldıracağız :)