Yüz Yüze Eğitim Konusunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

13 Ekim 2020

Uzun bir pandemi arasının ve yaz tatilinin ardından yüz yüze eğitim yeniden başlıyor. Peki, bu süreçte çocuğunu hastalıklardan nasıl koruman ve nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun? Dilersen son derece dikkatli bir anne olan İpek'in aldığı tedbirlere göz atabilir ve çocuğunun sağlığı için hangi tedbirleri alabileceğini öğrenebilirsin. İşte karşında İpek'in yüz yüze eğitim tedbirleri...

Dezenfektan ve Kolonya Kullanımına Dikkat!

Sağlık konusunda son derece bilinçli olan İpek, pandemi sürecinin başından bu yana çocuğuna kişisel hijyenin önemini anlatıyor. İpek'in en çok önem verdiği hijyen unsurlarının başında ise kolonya ve dezenfektanlar geliyor. Koronavirüs pandemisinden korunmanın en etkili yolları arasında yer alan kolonya ve dezenfektanlar, #evdekal çağrılarının ilk yükseldiği günlerden bu yana sağlıklı yaşam için büyük önem taşıyor. Temizlik konusunda büyük bir kolaylık sağlayan ürünleri sen de çocuklarına öğretebilir ve bu sayede çocuklarının virüslerden rahatça korunmasını sağlayabilirsin. Çocuklar için özel olarak üretilen kolonya ve dezenfektan modellerini tercih edebilir ve böylece çocuklarının cildinde yoğun kullanım sebebiyle çeşitli problemler oluşmasını da engelleyebilirsin. Çocuklar için üretilen kolonya ve dezenfektanların ucuz fiyat seçenekleri sayesinde tasarruf edebilir ve ev ekonomisi açısından olumlu adımlar atabilirsin.

Unutulmaması Gereken Detay: Sosyal Mesafe

Koronavirüsün insanlar üzerindeki etkisi, mevsimler ya da hava sıcaklığı gibi faktörlerden çok fazla etkilenmiyor. Bu sebeple de dört mevsim boyunca sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekiyor. İpek, çocuğunu arkadaşlarıyla arasına ne kadar mesafe koyması, öğretmeninden ne kadar uzak durması gerektiği konularında sürekli olarak bilinçlendiriyor. Bu sayede hem ev hem de okul yaşamında diğer insanlara ne kadar yaklaşabileceğini öğrenen çocuklar, enfeksiyon kapma riskinden uzak kalıyor. İpek, çocuklarına sosyal mesafenin spor etkinliklerinde, kantinde gerçekleştirilen alışveriş saatlerinde, hobiler ve keyif için ayrılan ders saatlerinde de geçerli olduğunu özellikle vurguluyor. Bu sayede çocuklarının boş bulunarak virüs enfeksiyonuyla karşılaşmasının önüne geçiyor. Sen de çocuklarına sosyal mesafenin önemini ve nasıl uygulanması gerektiğini anlatabilir ve böylece enfeksiyon riskini minimum seviyelere indirebilirsin.

Online Aktivitelerle Çocuğunu Güvende Tut

Her çocuğun sağlıklı bir eğitim hayatı geçirmesi için çevre ile yakın ilişki kurması; müze, sergi, ören yeri gibi kültürel mekânları ziyaret etmesi gerekiyor. Pandemi sürecinde sağlık için pek çok tedbir uygulayan İpek, çocuğunun eğitiminden geri kalmasını da istemiyor. Bu yüzden online kurslar ve online aktiviteler ile çocuğunun genel kültürünü geliştiriyor. Sanal seyahat uygulamalarıyla çocuğunun evinin güvenli ortamından dünyayla iletişim kurabilmesine yardımcı olan İpek, bu sayede hem keyif hem de fayda dolu etkinlikler düzenliyor. Sen de çocuğunu sanal etkinliklere dahil ederek onu hem pandemiden koruyabilir, hem de yeni bilgilerle tanıştırabilirsin. Üstelik eğitim işlemlerini dijital ortamlarda gerçekleştirerek masraflar konusunda da rahatlayabilirsin. Pahalı eğitim turları yerine uygun fiyatlı sanal aktiviteleri tercih ederek ihtiyaçlar için bütçe ayırabilir, artırdığın parayı yatırım ve birikim gibi alanlarda değerlendirebilirsin.

Çocuğun İçin Kendini Koru

İpek'in çocuklarına güvenli bir hayat sunmak için uyguladığı bir kuralı daha var: Çocuklarını güvende tutabilmek için, önce kendisini koruyor. Yüz yüze eğitim sürecinde çocukların koronavirüs enfeksiyonu kapabileceği tek yer okullar değil, anne ve babaların dışarıdan virüs getirme ihtimali, evleri de potansiyel virüs bulaşma alanı hâline getiriyor. Bu sebeple İpek, kendi yaşamı için de çeşitli tedbirler alarak bu tehlikeyi kolayca bertaraf ediyor. Ödemeler ve yatırım konusunda dijital bankacılık işlemlerine başvuran İpek, bu sayede banka şubelerine gitme ihtiyacı duymuyor ve güvende kalıyor. Finansal okuryazarlık seviyesine uygun altın, döviz ve borsa yatırımları yapan İpek, bu işlemlerin tümünü online olarak gerçekleştiriyor ve böylece ailesini korurken para kazanmayı da başarıyor. Yatırımları sayesinde araba yakıt masrafları, bayram tatilleri, çocuklarının karne hediyesi gibi gider kalemleri için kolayca bütçe ayırabilen İpek, elde ettiği konfor sayesinde sağlıklı beslenme ve pilates gibi etkinliklere de vakit ayırabiliyor. Sen de finans kuruluşunun hesap açma adımlarını takip ederek tüm ekonomi işlemlerini dijital platformlardan gerçekleştirebilir ve böylece hem kendini hem de çocuklarını koronavirüsten koruyabilirsin.