Yatırımcı Gözüyle Dijital Banka ile Çalışmak

04 Nisan 2019

Hızın dünyadaki en önemli kavramlardan biri olduğu bir çağa girdik. Aynı şekilde yatırımcılar için de hız önemli Dijital bankacılık da yatırımcıların bu hız ihtiyacını karşılamak için şubesiz yepyeni bir kimliğe büründü.

Dolar kurunu anında takip etmek, Euro’daki değişimleri anında kontrol edebilmek, altın fiyatlarını hızlı bir şekilde görmek, bunlarla alım satım yapabilmek... Hepsi dijital bankacılığın bizlere sunduğu fırsatlardan bazıları. Şubesiz bir şekilde bankacılık hizmetlerinden faydalandığınız zaman bu işlemlerin hepsini hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Evden çık, bankaya git, işlem sırası sana gelsin gibi zaman kaybettiren işlemler yerine evinizin koltuğunda da otobüste de hızlı bir şekilde yatırım yapabiliyorsunuz.

İşin bir de  masrafsız olma kısmı var. Bu tüm bankalarda olan bir durum değil. Senin Bankan gibi bir dijital banka ile çalışırsanız, şubesiz bankacılığa bir de masrafsız  bankacılığı eklersiniz.

Senin Bankan’da dijitallik ön planda ve hesap işletim ücreti, EFT, Havale ücreti gibi ücretler alınmıyor. Böylece siz evinizin konforunda yatırımlarınızı yaparken tasarruf etme fırsatı da buluyorsunuz.

Yatırımcılar dolar veya altını ya da diğer yatırım araçlarını düşük fiyattan alarak yüksek fiyata satmayı böylece alım satımdan kar etmeyi isterler. Ve bu genelde doğru zamanda alım ve doğru zamanda satım ile gerçekleşir. Bir banka şubesine yatırımınızı realize etmek için gitmeniz sizin epey vaktinizi alabilir. Bu sırada da dolar ya da yatırım yaptığınız diğer yatırım aracının fiyatı düşebilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için yatırımları dijitalde yapmak kazançlı bir seçim.

Şubesiz Bankacılık

Banka şubeleri için verilen kiralar, orada çalışan elemanlara verilen paralar ve o şubenin diğer masrafları... Bunlar bir bankanın şube açtığı zaman uğraşmak zorunda oldukları yükümlülükleri.  Bankalar da aynı sizin gibi  şubesiz ve dijital bankacılığı tercih ediyor, çünkü böylece onlar da tasarruf ediyorlar.

Peki bu yatırımcıya nasıl yansıyor?

Daha az masraflı olduğu için bankalar da müşterileri dijital bankacılığa çekmeye çalışıyor. Bunun için de çoğu ürünlerini dijitalde daha uygun fiyatla sunuyorlar.

Bankaların uygulamaları da oldukça kullanışlı, siz de uygun fiyatlardan yararlanmak, yatırımınıza hız ve kar katmak istiyorsanız dijital bankacılığa adım atabilirsiniz.