Ücretsiz EFT, Havale ve Bankacılık Hizmetleri

04 Nisan 2019

Nasıl İşlem Ücreti Ödemeden EFT, Havale ve Bankacılık Hizmetlerinden Faydalanılır?

Bankacılık artık dijital ortamda çok daha hızlı ve çok daha kolay yapılıyor. Bankaların çoğu dijitalde hızlandı ve şehrin çoğu noktasında ATM cihazları kurulmaya başlandı. Peki her şey bu kadar kolaylaştı da ücretsiz de oldu mu?

Bazı bankalarda evet, bazı bankalarda hayır. Bir bankadan aynı bankadaki başka bir hesaba para transferi demek olan havale için bile ücret alan bankalar var. Başka bankaya para transferi için verilen EFT ücretleri ve hesap işletim ücretleri de işin içine girince bankacılık işlemleri için belli bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Bu noktada sizin yapmanız gereken şey cebinizi düşünmek olmalı. Bu zamana kadar hep o bankayla çalıştım diye, evime yakın diye; EFT, havale ücreti alan bir banka ile çalışmayın. Artık tüm bankalar eve yakın hatta evin içinde, daha da iyisi elinizin altında. Evden çıkmadan banka internet siteleri ve mobil uygulamaları sayesinde birçok işlemi yapabiliyorsunuz.

Oranları, avantajları uygun bir banka seçin, bunlara ek olarak da bankanızın size ücretsiz hizmetler veriyor olmasına dikkat edin.

Örneğin Senin Bankan’da EFT ve havale ücreti yok, hesap işletim ücreti yok. Eğer paraya ihtiyacınız olduğu an bankaya ait ATM cihazı bulamazsanız da başka bir bankadan paranıza ulaşabiliyorsunuz. Üstelik ayda 3 defa bu para çekme işlemleri için ücret de ödemiyorsunuz.

Bankacılık gelişirken sizin cebinize dönüşlerinin de artmasını beklemek sizin  hakkınız. Tasarruflu bir hayata başlamak için parayı bulundurduğunuz bankayı da sizin cebinizin iyiliği için çalışan ve sizden alacağı ücretlerin çoğundan feragat eden bir banka olarak belirlemeye özen gösterin.