Cep Telefonunun Size Zaman Kazandıracak Bankacılık Özellikleri

04 Nisan 2019

Bankacılık daha kolay bir hale gelsin ve hayat da güzelleşsin istiyorsanız, dijital bir banka işe çalışın. Fakat burada dijital olmak sizi yanıltmasın, dijital işlemler için de ücret ödemeyeceğiniz bir banka bulun. Siz bankanın dijital şubesini kullanıyorsunuz, şube kirası, şubede çalışanların maaşları vb giderler için sizden masraf alınmamalı yani dijital şubede masraf ödememelisiniz. Bu nedenle banka seçerken masrafsız bir banka olmasına dikkat edin. EFT, havale vb birçok işlemi mobil bankacılıktan yapabilin bunları yaparken de ücret ödemeyin.

Cep Telefonu ile Bankacılık Sektöründe Neler Yapabilirsiniz?

  •  Para Çekmek İçin Tek İhtiyacınız Cep Telefonu

Cep telefonu ile dışarı çıkmadığımız gün neredeyse yok. İnsanlar cüzdanlarını unutuyor, banka kartlarını, para almayı unutuyor ama cep telefonunu iletişimsel nedenlerden dolayı sürekli yanında tutuyor. Böyle bir anda para çekebilmenin bir yolu var. Cep telefonunuz sizinle paranız arasındaki anahtar rolünde. Cep telefonunuzdaki  QR kod ile kartsız olarak para çekebilyorsunuz.

Senin Bankan’da nasıl kartsız para çekilir?

  1. Mobil Şube Giriş Ekranı ya da Mobil Şube’ye Giriş yaptıktan sonra Sol Menüde yer alan “QR Kod ile Para Çek” menüsüne tıkla.
  2. Hesap seçimi yapınız ve çekmek istediğiniz tutarı gir.
  3. “İleri” tuşuna bastıktan sonra ATM’den “5” tuşuna basınız ve ekranda çıkan QR Kodu cep telefonunuzun kamerasına okut.
  4. Ve işte mutlu son: Paranızı çekin ve fişinizi alın.
  • Cepten Cebe Para Göndermek

Banka şubesinden hesaba para gönderme, cepten banka hesabına para gönderme size pek yabancı gelmeyebilir. Peki cep telefonundan cep telefonuna da para gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Senin Bankan’da 7 gün 24 saat ücretsiz bir şekilde cep telefonunuzdan başka bir cep telefonu kullanıcısına para gönderebiliyorsunuz. Üstelik karşıdaki kişinin de sizinle aynı bankadan olması gerekmiyor... GSM numarasına para transfer edeceğiniz bölümü seçip, cep telefonu numarasını yazdıktan sonra para transferi yapabiliyorsunuz.  Alıcı da kimlik numarası, cep telefonu numarası ve ona gelen referans kodu ile parayı çekebiliyor. Yani paranızı yönetmek için artık ihtiyacınız olan her şey cebinizde.