Bankacılıkta Zamandan Tasarruf

04 Nisan 2019

Bankacılık da gelişen teknolojiye ayak uydurdu. Hız, güvenlik ve her yerden ulaşabilmek... Bu üçlü size vakitten ve nakitten tasarruf ettiriyor.

Banka şubesine gitmeden oturduğunuz yerden, yemek yerken, koşarken ya da  herhangi bir yerden dilediğiniz zaman sadece bir telefon dokunuşuyla bankacılık işlemlerinin yapılabildiği bir dönemdeyiz. EFT, havale, hesap açıp kapatma, altın alıp satma, yine aynı şekilde döviz alıp satma, fatura ödeme ve birçok başka bankacılık işlemi artık internetin de hayatımıza girmesiyle birlikte çok kolaylaştı.

Bundan birkaç yıl önce banka şubesi aramaya, sonrasında banka şubesinde sıra beklemeye ve geri dönmeye harcadığınız vakti artık harcamak zorunda değilsiniz. Cep telefonunuzu elinize aldığınızda, internet şubesine tıkladığınızda işlemleriniz çok daha hızlı gerçekleşiyor. Böylece siz zamandan tasarruf edebiliyorsunuz, size kalan bu zamanla da hem işinize hem de sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabileceksiniz.

Peki zamandan tasarruf yeterli mi? Aslında yetmemeli, siz zamandan tasarrufa ek olarak paradan da tasarruf etmelisiniz. Bankacılık işlemleriniz için sizden ücret almayan bir banka seçin. EFT, havale, hesap işletim ücreti ve benzer ücretleri sizden tahsil etmeyen ve dijital bankacılık olgusu var olan bir banka ile çalışın. Böylece paradan da zamandan da tasarruf edersiniz.

Tasarruf etmeyi bir alışkanlık haline getirdiğinizde ise hayatınızı yönetecek ekonomik özgürlüğe kavuşursunuz. Ekonomik özgürlüğe kavuşmak da sizin için hayatı kolaylaştırır.